Statkraft er i gang med en utbedring av tunellene langs Fjellveien, men tar en pause i arbeidet, og åpner opp for trafikk i forbindelse med påsken 2022. Arbeidet med fjellrensk og fjellsikring vil fortsette etter påske.
Fjellveien åpner fredag 8. april midt på dagen, og er planlagt å være åpent fram til tirdsdag 19. april.
Dårlig vei i tunellene
Vi gjør oppmerksom på at store nedbørsmengder har ødelagt en del av grøften på venstre side i tunell 1. Statkraft tar sikte på å få utbedret denne skaden før åpningen 8. april. Alternativt vil kjørebanen bli innsnevret den første kilometeren i tunellen.
Det er også en del skader på veibanen i tunellene grunnet tungtransport i forbindelse med arbeidet, samt økt mengde støv etter boring av sikringsbolter.
Vi ber kjørende ta hensyn til dette når de ferdes i tunellene.